W sobotę, tuż przed finałem zawodnicy we wszystkich kategoriach prezentowali bardzo dobrą formę.

W 5-konnej rozgrywce kategorii seniorów 145 cm pierwsze dwa miejsca zdobył Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie i na Calevo. Trzecie miejsce zajął obrońca tytułu, Kamil Grzelczyk na Wibaro. Zero w rozgrywce zachował także Adam Grzegorzewski na Torpedo des Forets.

Sytuacja zwłaszcza w kategorii seniorów jest bardzo wyrównana. Bezpośrednia walka o zwycięstwo może się toczyć pomiędzy obrońcą tytułu Kamilem Grzelczykiem i Jarosławem Skrzyczyńskim, który ostatni Puchar zdobył w 2012 roku. Do lidera, Kamil Grzelczyk ma 3,38 punktów straty, a z miejsca trzeciego w rankingu, do finału przystąpi Michał Lemański. 

DSC05570

W pierwszym finale kategorii open zwyciężyła Samanta Forlini na wałachu Kontendro. - Myślę, że miałam w dzisiejszym parkurze dużo szczęścia, bo jednak puknięcia były i mogło się to skończyć na drugim miejscu. Przez wszystkie eliminacje dawaliśmy z siebie wszystko i teraz to zwycięstwo jest owocem naszej ciężkiej pracy - skomentowała swoje zwycięstwo Samanta Forlini. Drugie miejsce zajęła Marta Baczyńska-Nowak na ogierze Dimple, a trzecią pozycję wywalczyła Aleksandra Madej na koniu Dambis-J. 

W kategorii młodych jeźdźców liderką jest Michalina Szmytka z Tuszyński KJ Garbówek, która w sobotę jako jedyna w rozgrywce pozostała bezbłędna. W kategorii juniorów z pierwszej pozycji w finale walczyć będzie Aleksandra Kawa z KJ Facimiech. 

 

Wyniki TUTAJ 

Gospodarze HPP 2016/17

ekwador
wroclaw
salio
szary
wolica
poczernin
lack